Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
e-GÖRÜŞ BİLGİLENDİRME

     Sincan 4 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi (ACEP) kapsamında teknik altyapı kurulumu tamamlanmış olup, 16.05.2022 tarihi itibariyle görüntülü ve sesli telefon görüşmeleri başlamıştır. Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik’in 74. Maddesinin 2. Fıkrasının (g) bendi gereğince görüntülü ve sesli telefon görüşmeleri bu sistem aracılığıyla yapılacaktır.

 

ACEP e-Görüş Esasları

 1. Hükümlü/Tutuklunun her bir yakını için birden fazla sabit numarası sisteme eklenebilecek, ancak her bir yakınının sadece bir adet cep telefonu numarası sisteme eklenebilecektir.
 2. Hükümlü/Tutuklunun ACEP kapsamında sesli veya görüntülü görüşme yapabilmesi için numarasını bildirdiği yakınlarının Telefonla Görüşme Şartları sayfamızda yar alan belgeleri kurumumuza göndermesi gerekmektedir. Gönderilecek belgelerde kurumumuzdaki yakınıyla akrabalık bağının tespit edilebilmesi gerekmektedir. Akrabalık bağının tespit edilememesi halinde belgeler işleme alınmayacaktır.
 3. Hükümlü/Tutuklunun ACEP kapsamında görüntülü görüşme yapabilmesi için yakınının cep telefonunun uygulama mağazasından Türk Telekom A.Ş. tarafından geliştirilen e-Görüş uygulamasını indirmesi ve uygulamayı açarak aktivasyon yapması gerekmektedir.

 

e-Görüş Mobil Uygulaması Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

Mobil uygulamaya kayıt olunması ve başarılı görüntülü görüşme yapılabilmesi için gereklilikler ve  telefon uyumluluğu bilgisi aşağıdaki gibidir;

  1. Mobil cihazın, arama yapıldığı sırada wifi’ye bağlı ya da mobil verisinin açık olması (internet bağlantısının olması) gerekmektedir.
  2. Kullanıcı mobil cihazı işletim sistemi versiyonları, Android için; 6.0 üzeri, IOS için 10 üzeri sürümlerin olması gerekmektedir.
  3. Kullanıcının uygulamada kamera, mikrofon, bildirim izinlerini ve KVKK metnini onaylamış olması gerekmektedir.
  4. Mobil cihazda ‘Rahatsız Etme’ modunun kapalı olması gerekmektir. (Bazı cihazlarda ‘Rahatsız Etme’ modu açık ise uygulamaya bildirim gitmemektedir.)
  5. Kullanıcının uygulamaya kayıt olmaya çalıştığı telefon numarası UYAP tarafında kayıtlı ve aktif olmalıdır.

 

e-Görüş Mobil Uygulaması İndirme Kılavuzu

e-Görüş Mobil Uygulaması İndirme Bağlantıları

iOS: https://apps.apple.com/tr/app/e-görüş/id1548485824

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tt.egorus

Huawei AppGallery: https://appgallery.huawei.com/app/C105546837

 

Adres

Adalet Mah. Adalet Cad. Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, 06946 Yenikent - Sincan / ANKARA

Telefon

Tel: (0312) 254 00 43 / 47

Faks: (0312) 254 03 35

E-Posta

sincan4nltkcikisaretadalet.gov.tr