Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

PSİKO-SOSYAL SERVİS

PSİKO-SOSYAL SERVİS

  Psiko-Sosyal Yardım Servisimizde 2 Psikolog 1 Sosyal Çalışmacı ve 1 İnfaz Koruma Memurumuz ile hizmet vermekteyiz.
 

BİREYSEL GÖRÜŞMELER

     Dilekçe ile psiko-sosyal yardım servisine başvuruda bulunan, psiko-sosyal yardım servisinin gerekli gördüğü veya kurum idaresi ve kurum personelinin yönlendirdiği çocuk yaştaki ve yetişkin hükümlü ve tutukluların tamamı ile bireysel görüşme yapılmaktadır. Gözlem ve görüşmeler neticesinde diğer birimler ile (sağlık, eğitim, başmemurluk, infaz) işbirliği yapılıp sorunlara çözüm aranmaktadır.
 

HÜKÜMLÜ VE TUTUKLUYU TANIMA

     Kuruma yeni gelen hükümlü ve tutuklu ile infaz işlemleri bittikten sonra görüşme yapılarak “Hükümlü-Tutuklu Öngörüşme Tanıma ve Takip Formu” doldurulmakta ve UYAP'a kaydı yapılmaktadır.
 

KURUMDA ORTAK YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER

     Pek çok sosyal faaliyet (konferans, spor turnuvaları, sinema, konser, tiyatro, bilgi yarışması vb.) eğitim birimi ile ortaklaşa olarak yürütülmektedir.
 

İSTENİLEN RAPORLAR

     Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü tarafından istenilen raporlar düzenli bir şekilde hazırlanıp Bakanlığa ulaştırılmaktadır.
 

HÜKÜMLÜ - TUTUKLU AİLELERİ İLE GÖRÜŞMELER

     Hükümlü/tutuklu aileleriyle gerektiği durumlarda görüşmeler yapılmaktadır. Görüşmelerde hükümlü ve tutuklunun ailesi ile ilgili sorunları ve psikolojik problemleri üzerinde durulmaktadır. Ailesine ulaşmakta zorlanan kişilerin aileleri ile görüşülmektedir.
 

SOSYAL, KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLER

     Hükümlü ve tutukluların kişiliklerini geliştirmeleri ve sosyal etkinliklere daha fazla ilgi gösterip, katılımını sağlamak amacıyla pek çok sosyal kültürel faaliyetlerde bulunulmaktadır. Bu konu başlığı altında, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç vb. dallarda turnuvalar gerçekleştirilmektedir.
 

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA YÜRÜTÜLEN FAALİYETLER

     Konferanslar sosyal-kültürel faaliyetlerde sivil toplum kuruluşlarından maddi veya manevi destek alınmaktadır. Bu Kuruluşlar uzman kişi temini, materyal ve cihaz temini konusunda yardımcı olmaktadırlar.
 

PERSONEL GÖRÜŞMELERİ

     Kurumda çalışan personelin talepleri doğrultusunda görüşmeler yapılmaktadır. İş stresi, kişisel ve ailevi problemler gibi konularda önerilerde bulunulmaktadır. Daha ileri derecedeki sorunları içinse bir uzmana yönlendirilmektedirler.
 

GRUP ÇALIŞMALARI

     Kurumumuzda, hükümlü ve tutuklularla grup çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda, Öfke Kontrolü, Alkol ve Madde Bağımlılığı gibi konularda faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

 

 

Adres

Adalet Mah. Adalet Cad. Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, 06946 Yenikent - Sincan / ANKARA

Telefon

Tel: (0312) 254 00 43 / 47

Faks: (0312) 254 03 35

E-Posta

sincan4nltkcikisaretadalet.gov.tr